Ferrari do letošní sezony vstupuje s novým týmovým principálem, kterým se po prosincovém odchodu Mattii Binotta stal Francouz a bývalý šéf Sauberu, potažmo Alfy Romeo, Frédéric Vasseur
Poskakování při vyšších rychlostech letos trápí stáj z Maranella, její šéf Frederic Vasseur je přesto spokojený s pokrokem, který v posledních závodech dosáhli.
Formule 1 má svou specifiku a je určitě zajímavé, že po dominantní sezóně přišlo pár zaváhání a hvězdná sestava se náhle rozpadá. Spekulovalo se o Hornerovi, v souvislosti s ním o Verstappenovi, ale dva zásadní odchody nelze pominout.
Co vlastně obnáší srpnová pauza v F1? Je to skutečně čas odpočinku, nebo naopak tvrdé přípravy na druhou část sezóny, doposud nejbohatší na počet závodů?
V dávných dobách F1 bylo zvykem zveřejňovat změny ve složení týmových dvojic v září, nejčastěji v období GP Itálie, tedy v poslední čtvrtině sezóny. Jak ale zpívá Bob Dylan, Tiime They-Are-A-Changing a tyto změny se nevyhýbají ani královny motorsportu.
V posledních týdnech po neúspěšných výsledcích byla osoba mexického pilota předmětem dohadů s pořadovým číslem 1. Další kapkou do poháru nespokojenosti byl Checův výkon v posledním závodě před letní přestávkou, proto se spekulovalo, zda nebude odejit.
Když vešla ve známost skutečnost, že Lewis Hamilton zamíří od příštího roku do Maranella, logicky se mnoho fanoušků, nejčastěji těch španělských ptalo, jaké budou další osudy Carlose Sainze jr.
V historii F1 známe několik případů, kdy byla radost vítěze předčasná a v různé době po závodě se měnilo pořadí. Od diskvalifikací kvůli porušení technických pravidel až po špatné vyhodnocení pořadí po závodní kolizi.
Věděl, že se pod ním kymácí židle, i když má podepsaný další dvouletý kontrakt. Na okruhu Spa-Francorchamps měl jedinečnou příležitost napravit si reputaci a zachránit co se dá. Jeho týmový kolega startoval o devět pozic za ním. Místo boje o vítězství se Checo už poněkolikáté rozplynul v druhé polovině TOP 10.
SPA-FRANCORCHAMPS - PROHLÁŠENÍ TÝMŮ; Po belgickém závodě se na prohlášení pilotů a týmů určitě hodně těšila, nebo ho spíš netrpělivě vyhlížela. Bylo totiž co vysvětlovat - a v první řadě to byla otázka diskvalifikace vítěze, k čemuž v F1 dochází, ale určitě ne jako v případě výčtu dr. Chocholouška.
Kdo si ještě vzpomene na rok 1983, kdy se na okruh téměř této konfigurace opět vrátily vozy F1? Byla to velká sláva a také kontroverze, protože se tehdy na poslední chvíli předělávala struktura startovního roštu - pilotům se nelíbilo umístění do klesání před Eau Rouge a proto se posunul do varianty, jakou známe dnes.
SPA-FRANCORCHAMPS - PROHLÁŠENÍ TÝMŮ; Deštivá kvalifikace a dopředu rozdané karty v případě Maxe Verstappena, to byl hlavní bod kvalifikace, k níž se vyjádřili piloti i zástupci týmů.
Už před kvalifikací bylo jasné, že Verstappen další pole-position nezíská, protože penalizace deseti míst ho posadila přinejlepším na 11. místo, ale pořád šlo o to, aby se nepropadl ještě hlouběji.